Rola drewna w aranżacji wnętrz

Drewno to materiał, który pasuje do wielu aranżacji. Uatrakcyjnia przestrzeń, w której się znajduje i nadaje wnętrzom szlachetności. Jego faktura prezentuje się dobrze w każdym pomieszczeniu – nie tylko w salonie, ale i łazience, pokoju dziecięcym, czy sypialni. Jest ceniony przez projektantów wnętrz za cechy, takie jak estetyka oraz wytrzymałość. Łączy się bez problemu z innymi materiałami, ale też idealnie wkomponowuje się w różne style. Projektanci dostrzegają potencjał w tym surowców ze względu na różne występujące odmiany – dzięki temu możliwe jest stworzenie wielu wyjątkowych wystrojów. Zdaniem wielu osób, obecność tego materiału sprawia, że przebywanie w domach i mieszkaniach staje się przytulniejsze. Co sprawia, że materiał ten chętnie jest wybierany w aranżacji wnętrz? W tym artykule omówimy, jakie jest znaczenie drewna w ujęciu współczesnych trendów.

Lamele i meble drewniane wysokiej jakości

Urządzając mieszkanie, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykorzystywanych materiałów do aranżacji. Naturalne drewno szczególnie dobrze prezentuje się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych projektach – dodaje im swoistego uroku. Materiał ten jest stosowany do produkcji mebli. Dzięki jakości surowca i prostocie mogą z łatwością wpisać się do większości nurtów w aranżacji wnętrz – mogą być wyprodukowane w stylu loftowym, rustykalnym, klasycznym i modernistycznym. Będą pasować do różnych pomieszczeń, takich jak kuchnia, łazienka, czy też jadalnia. Ich kolor i kształt sprawiają, że uznawane są przez wielu projektantów za użytkowe dzieła sztuki. Drewniane meble charakteryzują się nie tylko estetyką, ale również solidnością i ponadprzeciętną trwałością. Odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że jeden zakupiony komplet będzie w stanie służyć nie przez kilkanaście, a kilkadziesiąt lat. Drewno jest wykorzystywane również do produkcji lameli. Czym one są i w jaki sposób wykorzystuje się je w praktyce?


salon szafa Warszawa

Czym są lamele ścienne?

Wyjątkowymi elementami dekoracji będą lamele. To panele dekoracyjne wykonane z drewna, które zazwyczaj zdobią ściany pod postacią długi listew ułożonych pionowo. Stanowią rozwiązanie chętnie wykorzystywane w minimalistycznych wnętrzach. Zadowolą one właścicieli mieszkań, którzy chcą postawić na prosty design. Bez problemu wkomponują się one w aranżację każdego pomieszczenia w domu. Wykorzystuje się je także w projektach pomieszczeń biurowych, kawiarni oraz barów. Lamele ścienne są proste w montażu. Do ich przymocowania nie potrzeba wyspecjalizowanych narzędzi i wiercenia ścian – wystarczy klej montażowy. Ich trójwymiarowy charakter pozwala na stworzenie efektownych aranżacji. Lamele mogą odpowiadać za tłumienie dźwięku i w ten sposób poprawiać akustykę pomieszczenia. Elementy te wzbogacają zarówno niewielkie, jak i duże otwarte przestrzenie.

Lamele i meble drewniane, a aranżacja wnętrz

Drewno to materiał bardzo efektowny i bardzo plastyczny, który często stosowany jest przez architektów wnętrz. Dzięki odpowiednim elementom aranżacja może stać się przytulna i stylowa. Zarówno meble, jak i lamele będą w stanie wpisać się w rozmaite konwencje wnętrzarskie, zwłaszcza w te, które stawiają na minimalizm. Same właściwości drewna pozwalają na stworzenie estetycznych i praktycznych aranżacji. Zajmujemy się produkcją wysokiej jakości mebli z drewna dla klientów. W swojej pracy stawiamy na jakość, dlatego dbamy o to, by zapewniać elementy aranżacji wyprodukowane z drewna najwyższej jakości, przy czym każdy z nich może być dostosowany do jego indywidualnych potrzeb pod względem rozmiaru, kształtu, czy też koloru.