Dlaczego warto postawić na meble na wymiar?

Gdy mieszkanie jest już w pełni wykończone, pora na umeblowanie. Obecnie wiele mieszkań, szczególnie tych w nowoczesnym budownictwie nie zawsze ma odpowiednie wymiary, aby wolną przestrzeń w całości zagospodarować meblami z popularnych sieciowych salonów. Wnęki i nieregularne formy ścian wymagają właściwie dopasowanego wyposażenia. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą producenci, którzy wykonują meble na indywidualnie zamówienie. Każdy projekt jest inny i wymaga szczegółowych pomiarów. Rozwiązanie to jest jednak bardzo praktyczne dla wielu użytkowników.

Jakie są atuty mebli robionych na wymiar?

Nietuzinkowe rozwiązania, czyli wyposażenie produkowane na specjalne zamówienie to coraz częstszy wybór właścicieli nowych mieszkań bądź tych po świeżym remoncie. Niegdyś tego rodzaju meble królowały głównie w kuchniach, dzisiaj całe mieszkanie można urządzić w ten sposób. Nie tylko osoby prywatne decydują się na taki krok, również właściciele hoteli, biur i innych obiektów wybierają tak funkcjonalne meble. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zagospodarowania powierzchni w dosłownie każdym pomieszczeniu. Można w prosty sposób dopasować meble do małych i ciasnych przestrzeni, w szczególności w mieszkaniach w blokach. Taka zabudowa gwarantuje wygodny dostęp do wszystkich szafek, półek i urządzeń. Sprawdzi się również w pokojach na poddaszach, gdzie wiele wnęk wymaga specjalnie zaprojektowanych mebli, które trudno znaleźć w asortymencie znanych salonów.

 

Następną korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest możliwość zabudowy aż po sufit. W wysokich, ale wąskich pomieszczeniach niekiedy trzeba zastosować meble na wymiar, by móc optymalnie zagospodarować wolną przestrzeń i optycznie ją powiększyć. W ten sposób można również zabudować sprzęty AGD i uniknąć luk między szafkami, gdzie zwykle gromadzi się kurz, okruchy oraz inne zanieczyszczenia. Często wpadają tam także drobne przedmioty, które potem trudno wydostać. Dzięki meblom na wymiar można zyskać wolną przestrzeń do przechowywania. Ponadto utrzymanie porządku jest dużo łatwiejsze, a estetyczny design cieszy oko użytkowników.


Wysoka jakość mebli na zamówienie

Zamówienie takiego wyposażenia domu gwarantuje niepowtarzalność zastosowanych rozwiązań. Meble do salonu na wymiar mogą mieć bowiem określony styl i wygląd. Decydując się na ten wybór, ma się pewność, że w żadnym innym mieszkaniu nie będzie takiej samej szafy czy komody. Od klienta zależy, ile potrzebuje półek i szuflad w szafce, jakiego mają być kształtu i koloru. Można również samodzielnie wybrać system otwierania i oświetlenia. Ledy podszafkowe są obecnie bardzo modnym rozwiązaniem, a nie wszystkie gotowe meble z salonów je posiadają. Na etapie projektu należy rozmieścić wszystkie elementy i uwzględnić wnęki tak, żeby cieszyć się wygodą użytkowania. Kwestia zastosowanych materiałów, kolorów i struktur również leży w gestii klienta. Wielu producentów już na pierwszym spotkaniu pyta o tak szczegółowe kwestie. Ponadto na każdym etapie realizacji można wprowadzać drobne poprawki, aby meble prezentowały się tak, jak klient sobie życzy.

Jakość mebli tworzonych na indywidualne zamówienie również przemawia za wyborem tego rozwiązania. Bardzo często gotowe moduły ze znanych salonów produkowane są hurtowo, dlatego niektóre partie mogą być niedopracowane, a ich okres użyteczności krótszy. Zamówione u niezależnych producentów meble do łazienki na wymiar są zarówno estetyczne, jak i solidne. Wykluczają bowiem masową i fabryczną produkcję oraz zastosowanie słabej jakości materiałów. Dlatego można u nich zamówić trwałe meble do recepcji, ale również kuchni i sypialni. Staranne wykonanie, dbałość o detale i indywidualne podejście do każdego zamówienia gwarantują wytrzymałość na długie lata.

Coraz więcej właścicieli mieszkań czy innych lokali użytkowych decyduje się na meble na wymiar. Dzięki temu można uzyskać optymalnie zagospodarowaną przestrzeń do przechowywania, optycznie powiększyć pomieszczenie i ukryć niestandardowe wnęki. Co więcej, wyposażenie na zamówienie nie wprowadza żadnych ograniczeń. Jest kluczem do maksymalnego wykorzystania powierzchni i zadowolenia użytkowników.